#8 Po co nam wspólnoty i plemienność w eko życiu? Dorota Czopyk, Ekoeksperymenty

To, że bliskie relacje z innymi są nam w życiu potrzebne, wszyscy wiemy. Jesteśmy istotami społecznymi, wspólne wartości wyrażane podobnym stylem życia dają poczucie bezpieczeństwa. Czy pojawienie się – czasem już w dorosłym, poukładanym życiu nowych silnych wartości ekologicznych, coś w dotychczasowych relacjach zmienia? Czy świadomość klimatyczna bardziej otwiera na wspólnotowość? Jeśli czujemy, że potrzeba nam „eko” plemienia, to gdzie go szukać? W internecie? Wokół siebie? A może lepiej otaczać się ludźmi nie o tych samych, ale o różnych wartościach?

Gościnią tego odcinka jest Dorota Czopyk, autorka bloga ekoeksperymenty.blogspot.com i profili społecznościowych ekoeksperymenty@, (tutaj Facebook, tutaj Instagram), gdzie dzieli się przepisami, recenzjami książek i codziennością w swojego życia.

Dorota jest filolożka orientalną, dorastała w Krakowie i kilka lat temu przeniosła się do znacznie mniejszej miejscowości w Beskidzie Niskim. O tym życiu w nowym miejscu, i o budowaniu tam swojej grupy wsparcia, sporo rozmawiamy. Zapraszam!

pocotoeko.pl