O mnie

Cześć!

Nazywam się Marta Zwolińska i jestem edukatorką klimatyczną. Nagrywam autorski podcast o angażowaniu się w klimat Po co to eko i – drugi – we współpracy z punktem informacyjnym Komisji Europejskiej w woj. śląskim, Kierunek Europa, w którym również wiele uwagi poświęcam przyszłości i zmianom klimatu. Jestem certyfikowaną animatorką warsztatów na podstawie raportów IPCC Mozaika Klimatyczna. Okazyjnie prowadzę też inne warsztaty ekologiczne, zgodnie z tymi wartościami.

Studiowałam socjologię na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo przez 4 lata byłam związana z 3. sektorem, prowadząc stowarzyszenie Górnośląski Klaster Kreatywny i projekty angażujące mieszkańców Górnego Śląska (Reflektor i Mapa Miejsc Ciekawych). Od 2014 roku zajmuję się komunikacją, w tym komunikacją zmian w gliwickiej firmie IT – w tym od 2019 roku marketingiem produktów IT nastawionych na ekologiczne rozwiązania dla miast (efektywność energetyczną dystrybutorów energii elektrycznej i oszczędność wody w przedsiębiorstwach wod-kan).

W 2022 brałam udział w proteście (rajdzie rowerowym) nieformalnej grupy Rodzice dla klimatu. Prywatnie jestem żoną, mamą dwójki chłopców. Pochodzę spod Bełchatowa, mieszkam w Katowicach.

Podcast i blog „Po co to eko” to zapis moich poszukiwań i odkryć związanych z życiem ze świadomością klimatyczną. Wiedząc, jaki jest stan klimatu i środowiska, szukam odpowiedzi na pytanie „OK, i co dalej? Co mamy z tym zrobić? Dlaczego mimo wiedzy i dostępnych rozwiązań tak trudno jest nam się społecznie zaangażować w klimat?”. O tym rozmawiam z praktyczkami i praktykami ze świata nauki i środowisk aktywistycznych.

Tematy, które mnie interesują to zaangażowanie, emocje klimatyczne, komunikacja kryzysu klimatycznego, wychodzenie z wiedzą o klimacie z bańki „już przekonanych” i sprawiedliwa transformacja regionów wydobywczych. Promując bardziej odpowiedzialną konsumpcję, poświęcam uwagę drugiemu obiegowi i gospodarce o obiegu zamkniętym.

——-

Podcast powstaje ze wsparciem patronów i matronek: Magdy, Doroty, Kasi, Patrycji, Rafała i Rafała. Bardzo Wam dziękuję! Więcej: https://patronite.pl/pocotoeko

——

marta@pocotoeko.pl

cześć 🙂
pocotoeko.pl