Kontakt


Jeżeli chcesz porozmawiać, zaproponować współpracę, zaprosić na wydarzenie ekologiczne, napisz na marta@pocotoeko.pl

Kim jestem?

Nazywam się Marta Zwolińska, studiowałam socjologię i od kiedy pamiętam pracuję w „słowach”. W trakcie studiów prowadziłam stowarzyszenie i realizowałam projekty dziennikarskie oraz promujące Śląsk. Zajmowałam się copywritingiem, komunikacją wewnętrzną i EB w dużej firmie IT, a w ostatnich latach marketingiem produktów nastawionych na ekologiczne rozwiązania dla miast (efektywność energetyczną dystrybutorów ee i oszczędność wody w przedsiębiorstwach wod-kan).


Podcast i blog „Po co to eko” to zapis moich poszukiwań i odkryć związanych z życiem ze świadomością klimatyczną. Wiedząc, jaki jest stan klimatu i środowiska, szukam odpowiedzi na pytanie „OK, i co dalej? Co ja mam z tym zrobić?”. O tym piszę i rozmawiam z praktyczkami i praktykami ze świata nauki czy środowisk aktywistycznych.

Promując bardziej odpowiedzialną konsumpcję, poświęcam uwagę szczególnie drugiemu obiegowi rzeczy i nie marnowaniu zasobów.

W tematach ekologicznych współpracowałam m.in. z projektem sąsiedzkiej wymiany przedmiotów „Co za to”, pisząc teksty o less waste na ich bloga (link), z Bankami Żywności (link) oraz firmami przetwarzającymi odpady RLG (link) i Elektroeko (link). Współpracowałam też z Uniwersytetem Śląskim w ramach projektu Duety Mocy, kierowanego do nauczycieli liceów.


IG: @martazwolinskaa

Jeśli lubisz słuchać moich podcastów, możesz zostawić mi wsparcie na patronite: https://patronite.pl/pocotoeko

pocotoeko.pl