O mnie

Cześć, miło cię widzieć Jestem Marta, mama Janka i Edwarda, socjolożka. Od 1,5 roku uczę się eko życia. Zawodowo zajmuję się komunikacją, od pół roku w firmie, która przeprowadza przez cyfrową transformację wodociągi i firmy energetyczne – pośrednio oszczędzając zasoby. Ale tutaj jestem całkiem prywatnie 🙂

Urodziłam się w małej miejscowości otoczonej z trzech stron lasami. Z okna miałam widok na sad, długi jak nasz blok i szeroki tak, że gruszek, jabłek i śliwek było pod dostatkiem dla całego osiedla.

Latem kobiety rozkładały między drzewami koce, a my bawiliśmy się do zmierzchu, goniąc motyle i budując bazy w krzakach bylicy.

Gdy wjeżdżały koparki, trzymaliśmy się za ręce. Staliśmy tak murem może kwadrans. Potem prace ruszyły. To był mój pierwszy strajk ekologiczny.

Na kolejny strajk klimatyczny poszłam niemal 30 lat później, gdy zostałam mamą. To jedna z naturalnych potrzeb, pragnąć dla swoich dzieci jeszcze lepszego życia, niż nasze własne. Drżę na myśl, że przyszłość moich synów ma być gorsza niż (względnie spokojne) lata, jakie sama do tej pory przeżyłam.To nie jest historia z tych o rozbuchanym konsumpcjonizmie i nawróceniu. Ale o tym, że każdy może zacząć żyć ekologicznie. Niezależnie od tego co robi, gdzie się znajduje. Co jest jego motywacją. Nawet jeśli na bardzo, bardzo długo zapomniał o tym, że jest częścią natury i od niej zależy. Do tego miejsca można wrócić. Ono czeka.

Jeśli natura będzie w dobrym stanie, my też będziemy

Co tu znajdziesz?

I wiedzę, i emocje. Przeczytasz o tym, jak żyć less waste i dbać o swoje zdrowie psychiczne. Nie unikam trudnych tematów związanych z klimatem. Wierzę, że wszyscy chcemy dobrego życia. Zarazem każdy_a z nas żyje inaczej, ma inne priorytety, ograniczenia. To Ty wiesz najlepiej, od czego zacząć u siebie. Dlatego zachęcam Cię do życia eko w zgodzie ze sobą, czy będzie to skok na głęboką wodę, czy małe kroki. Ty wybieraj 🙂

Cieszę się, że tu jesteś. Jeśli masz ochotę, napisz mi coś o sobie lub po prostu daj znać, że tu byłaś_eś. 

Po co to eko?