Po co wymyślać świat na nowo? Filip Springer, Szkoła Ekopoetyki

W poszukiwaniu nowych narracji o świecie rozmawiam z Filipem Springerem, pomysłodawcą i współzałożycielem Szkoły Ekopoetyki. Czego Filip Springer szuka w aktywiźmie klimatycznym? Co zapisuje w zeszycie z notatkami w trakcie zjazdów Szkoły? Jak świadomość ekologiczna wpłynęła na proces powstawania jego nowej książki „Mein Gott, jak pięknie”?

O tym i nie tylko rozmawialiśmy w grudniu 2022, a teraz wy możecie posłuchać, co nasz gość miał do powiedzenia 🙂 Zapraszam!

Gość:

Filip Springer – pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. Miedzianka. Historia znikania, Wanna z kolumnadą, 13 pięter, Miasto Archipelag, Źle urodzone. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce.

Pierwsza edycja Szkoła Ekopoetyki miała miejsce w 2020 roku. Filip Springer jest jej pomysłodawcą i współtwórcą. Autorką programu Szkoły jest dr hab. Julia Fiedorczuk, pisarka, poetka, tłumaczka i krytyczka literacka.

Książka Mein Gott, jak pięknie – https://www.karakter.pl/ksiazki/mein-gott-jak-pieknie

Prowadzenie:

Marta Zwolińska – autorka podcastu PO CO TO EKO

Wydawca:

EUROPE Direct Śląskie, punkt informacyjny Komisji Europejskiej w województwie śląskim

pocotoeko.pl