Po co to eko?

 • Podcast 11: Klimat. Dlaczego nie interesuje to Twojego sąsiada? Zbigniew Bohdanowicz (Klimatyczne ABC)

  Katastrofa klimatyczna – dlaczego nie interesuje to mojego sąsiada? Skoro mamy kryzys klimatyczny, 100% naukowców (klimatologów) mówi, że sprawa jest poważna i wynika przede wszystkim z działań człowieka, to dlaczego ta wiedza tak powoli i, można by rzec, opornie rozprzestrzenia się w społeczeństwie?

  Intuicyjna odpowiedź brzmi „ludzie chcą spokojnie żyć, a nie dokładać sobie zmartwień”, ale właściwie co mówi o tym nauka? Jak reagujemy, kiedy słyszymy negatywne informacje o klimacie? Co tak realnie możemy zrobić, by przeciwdziałać czarnym scenariuszom i lepiej przygotować się do nieuchronnych zmian?
  O tym w dzisiejszym odcinku.

  Moim gościem jest ekonomista z Uniwersytetu Warszawskiego, Pan Zbigniew Bohdanowicz. Współautor podręcznika „Klimatyczne ABC” i lekcji z klimatem, ale przede wszystkim osoba zainteresowana społecznymi i psychologicznymi aspektami kryzysu klimatycznego.

  Jak się okazało, oboje jesteśmy zainteresowani szukaniem odpowiedzi na pytanie „dlaczego coś nie działa?”, więc to właśnie zajmuje dużą część odcinka. Ale jest też konstruktywnie i, kto wie, być może ta rozmowa zmieni Twoje podejście do swojej roli w „walce” o lepszy klimat. Zapraszam!

Posłuchaj wcześniejszych odcinków >>>>

  Zapisz się do newslettera!


  Zgoda RODO: (wymagane)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez "PO CO TO EKO" zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz polityką prywatności i wykorzystywanie tych danych zgodnie z ww. ustawą - to jest otrzymywania zamówionego newslettera. A także wyrażam zgodę na otrzymanie informacji droga elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  Wszystkie wyrażone zgody mogą być cofnięte w każdym momencie. Dane są dostępne dla ich właścicieli do wglądu i poprawy. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności by wiedzieć więcej.

  Ostatnie wpisy na blogu

  Przeczytaj więcej >>>>

  Po co to eko?